Szent István SE- Építők

Hírek     Csapat     Bajnokság     Eredmények     Video     Képek     Üzenetek   Ez+Az  Kapcsolat   TAO

2011.10.23. 18:37

Ifj. Nádori Pál edző értékeli az  NB1/B felnőtt, junior, Bp. I.o, Bp. I/A és a Diákolimpia VI. korcsoport mérkőzéseket:

El szerettem volna feledni a Kispest elleni mérkőzéseinket, de a héten lejátszott többi meccsünk miatt kötelező erről is beszámolni. Különben hiányos lett volna az értékelés sorozat, meg utólag elemezve igen tanulságos is volt, tekintettel a további meccseinkre.

Kispest (NBI/B felnőtt): A Magyar Kupa mérkőzésünk tapasztalatait figyelembe véve reménykedtünk a győzelemben. Sajnos a meccset nem úgy kezdtük. Egy biztonságosnak tűnő 6:0-s védekezéssel kezdtünk, mely igen gyengén működött. Már az 5. percben kellet cserélnem Pánczélt Kalmárral. Így valamelyest stabilizálódott a védekezésünk. Fel is zárkóztunk, de továbbiakban is nagyon lassan játszottunk, átlövőink igen gyengén teljesítettek. Ezáltal cserélnem kellett Csókát Vörösre, mely során Simsik lett a bal II-es védő. Védekezésünk rendje felborult, a támadásaink sem lettek átütőek. A védelem szinte minden pontján kaptunk gólokat. Emellett kapus teljesítményünk is halovány volt, támadójátékunk szervezetlen maradt, sőt eladtunk 12 labdát is. Az ellenféllel 15 percig tartottuk a lépést, onnan a félidőig 4 gólos hátrányba kerültünk (11:15). Mint később kiderült ez végzetes hiba volt. A II. félidőben már gyorsabb lett a játékunk, de butaságaink, elszórt labdáink miatt a Kispest már 8 góllal is elhúzott (19:27). Az ellenfél is cserélt, kissé pontosabbakká váltunk, zsinórban 5 gólt lőve, már majdnem visszajöttünk a játékba (23:27). Ekkor egy bődületes hibából az ellenfél gólt tudott lőni. Ez megadta az alaphangot a mérkőzés kimenetelére. Kikaptunk 31:27-re. A Kispest megérdemelten nyert.

Kispest (NBI/B junior): Mint ahogyan a mérkőzés előtt is várható volt , sima győzelmet arattunk. A meccset ennek megfelelően jól kezdtük, 10 perc után már 8:1 volt. Ez egészen így ment a II. félidő 20. percéig, 40:9-es állásig. Onnantól  kezdve akik a pályán voltak sportszerűtlenül el kezdtek szórakozni, és a hátralevő 10 percben egy 4:6-os periódust produkáltak. A 6 gólból 5db 7m-es gól született. Ezért utána megkapták a magukét. Viszont meg kell említenem, hogy én is sportszerűtlenül utánoztam a végén az ellenfél edzőjét, az egész meccs alatti sorozatos ítéletek utáni üvöltözéséért, melyet elviselni nehezen lehetett, és idegesítő is volt. Szégyenlem magam, ilyet nem lehet tennem. Azonban meg kell mondanom, hogy 2008-ban, egy Telefongyár- SZISE BPI. osztályú mérkőzésen (akkor még abban az osztályban játszottunk), Nachtmann József a Kispest ifi jelenlegi és akkori edzője olyan kijelentést tett akkor az ott szurkoló szülők felé, hogy ezekből a játékosokból nem lesz semmi, és mint csapat sem lesz. Aki ott hallotta, mélységesen felháborodott. Nekem meg az a véleményem, hogy a pályán mindenre válasz volt. Akkor is, most is. De azért fel a fejjel…

Soroksár (BPI/A): Tavaly a Soroksár nyerte ebben az osztályban a bajnokságot. Így joggal tartottunk tőlük. Viszont hamar kiderült, hogy az akkori mumusunk már nem a régi. Kevesen is voltak létszámilag, a gyors játék pedig megfogta őket. Gyenge Indria nagyon jól teljesített, 10 gólt lőtt.

Kőbánya (BPI.o): A mérkőzés abszolút sima volt számunkra. A győzelemből mindenki becsülettel kivette a részét, főleg a kapusok. A legtöbb gólt Nagy Zs., szerző 8_8, Orbán 7 szerezte. Végeredmény 36:20 volt.

Kölcsey Gimn. (Diákolimpia VI, korcs.): A meccsre nehezen hangolódtunk rá, de végül simán nyertünk 35:27 (22:15)-re. Öröm volt látni Sárdi (13), és Vörös (8) felszabadult játékát. Az ellenfélnél 5 Fradista szerepelt.

KRSE (BPI.o.): Akik a mérkőzésre kilátogattak, azok nagyon jól szórakoztak. Egyik oldalról a sok szép gól miatt, másrészt az ellenfél edzőjének magánszámai miatt. Legörömtelibb az volt, hogy Balogh Dalma 7 gólt lőtt. Simán nyertünk 33:18 (15:6)-ra.

HORT II. (BPI/A): Ezen a szombat reggeli mérkőzésen nem sok babér termett nekünk. Az ellenfél kihasználta a rutinját, a plusz 30-40 kilóját. Miránk a pontatlanság, rengeteg védelmi hiba volt jellemző. Remélem nem lesz sok ilyen meccsünk. Ámbár ezek még nagyon gyerekek, még csak tanulgatják a kézilabdát, sok egyszerű megoldással még megvehetők. Meg hát erősödni is sokat kell még. A végeredmény 21:27 (12:16) volt.

Előzetes a következő fordulóhoz:

Ahhoz a Pécshez látogatunk, amely a tavalyi bajnokságot a véghajrában vesztette el. Játékosok mentek, de jöttek is. Sokkal gyengébb nem lett, de még nem álltak össze. Mindezek az eredményeikből is kitűnnek. Megvertek otthon egy jó Sparit, ixeltek a Kispesttel, nyertek a Vasas ellen, de kikaptak 15-el az FTCII.-től, és 5-el meglepetésre a Szentendrétől. Mi is hasonlóképpen szerepelünk, ráadásul hajnalban kell indulni Pécsre. Nem tudom mit tartogat a meccs számunkra, de mi minden hová győzni megyünk. Tudom, hogy a Pécs erős, nem lehet leírni, és az előforduló hibákat, kihagyott helyzeteket, elszórt labdákat könyörtelenül kihasználja. Nem tudom melyik arcunkat mutatjuk. Mindenesetre fel fogunk készülni, és mindent megpróbálunk megtenni a sikerért.